Projekty řešené na ústavu

Publikační aktivita ústavu

Vědecko výzkumná činnost

Vědecko-výzkumná činnost ústavu je založena na řešení grantových projektů a operačních programů tuzemských poskytovatelů (zejména Národní agentura pro zemědělský výzkum, Technologická agentura ČR, OP VK, OP VVV) a mezinárodních projektů (např. OP ČR-Rakousko, INTERREG EUROPE), dále projektů smluvního výzkumu s řadou partnerů z praxe (mezi firmy patří např. AGROFERT; a. s., ELITA semenářská, a.s.; FERTISTAV CZ a. s.; Chemap Agro, s. r. o.; Klofáč, s. r. o.; Limagrain Central Europe Cereals, s.r.o.; Lovochemie, a. s.; PROJEKTY VODAM s.r.o.; SALIX Morava, a. s.; TIMAC AGRO CZECH s. r. o.; Yara Agri Czech Republic, s. r. o. aj.). V rámci vědecko výzkumné činosti pracovníci ústavu spolupracují s patrnery z řad univerzit, výzkumných oragnizací a orgánů státní správy nejen v tuzemsku (Agritec Plant Research s.r.o.; Akademie věd ČR, v.v.i.; Česká zemědělská univerzita v Praze; Ministerstvo zemědělství ČR; Ministerstvo životního prostředí ČR; Univerzita Karlova; Univerzita Palackého v Olomouci; Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně; Ústřední kontrolní a zkušební ústav  zemědělský; Výzkumný ústav pícninářský Troubsko; Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i.; Výzkumný ústav zemědělské techniky, v. v. i.; ZERA, z.s., aj.), ale i zahraniční, jako např. Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden (D); ISA Lille (FR); Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (SK); Uniwersytet Rolniczy (PL); Universität für Bodenkultur Wien (A); Universidad de Málaga (ESP) aj.